Gruzja

Podróż do Gruzji jest wydarzeniem, które zapadnie w pamięci każdej osoby, poszukującej niezwykłych wrażeń i wspaniałych widoków. Większość z nas doskonale pamięta wydarzenia sprzed 10 lat i wojny z Rosją o Osetię. Z tego kraju pochodził również Józef Stalin, gdzie w Gori znajduje się wciąż jego dom rodzinny, który po dziś jest jedną z atrakcji dla turystów odwiedzających Gruzję. Od tego czasu jednak wiele się w Gruzji zmieniło i wiele osób dostrzega niesamowity rozwój w tego kraju, coraz lepiej prosperujący biznes, a także kwitnący przydrożny handel. Gruzja to jednak niezwykle malownicze miejsca, takie jak Batumi i Tbilisi. Będąc w Gruzji trzeba spróbować tutejszych specjałów kulinarnych, tzw. Chaczapuri cieszy się coraz większą popularnością na świecie. Sami ludzie też są niezwykle gościnności i z pewnością pomogą nam dotrzeć w określone miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić.

Tbilisi

Jak zostało już wspomniane, Tbilisi – stolica Gruzji, to jedno z miejsc warte odwiedzin. Niezwykłe widoki, zwłaszcza ze wzgórza, na które można wjechać kolejką, tylko to potwierdzają. Są tutaj mury Narikala, które są idealnym punktem widokowym do podziwiania panoramy w Tbilisi. Inną wielką atrakcją są łaźnie siarkowe, gdzie można skorzystać ze zdrowej kąpieli. Jest tutaj także wiele miejsc świętych godnych zobaczenia – m.in. katedra prawosławna Sioni oraz świątynia Metechi, które możemy zlokalizować w samym sercu miasta.
Nieopodal Tbilisi znajduje się Mccheta, która również jest obowiązkowym punktem na drodze turystycznej po Gruzji. Jest to jedno z najstarszych gruzińskich miast z monastyrem Dżwari, z którego można podziwiać wspaniały widok na miasto, a także ze wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedrą Sweti Cchoweli. Prawdziwa podróż pełna wrażeń po Gruzji z biurem podróży LogosTour.

Wyjątkowe klimaty

Swoistym unikatowym miejscem jest Vardzia, gdzie znajduje się skalne miasto pochodzące z XII wieku. Około trzech tysięcy komnat, które potrafią pomieścić nawet 20 tysięcy ludzi, robi wrażenie, podobnie jak twierdza Chertwisi z X wieku.
Niesamowicie klimatycznym miejscem jest wspomniane wcześniej Batumi, gdzie nowoczesność miesza się z socrealizmem, jest to kurort z piaszczystymi plażami i długą promenadą, która pozwoli odetchnąć tym, którzy do Gruzji przyjechali z myślą o dłuższym odpoczynku.
Dla fanów natury jest proponowana niezwykła góra Kazbek, pokryta lodowcem, znajdująca się na wysokości 5033 m.n.p.m. Jest niezwykłą atrakcją dla fotografów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *