Kalendarz aktywności

Umiejętne planowanie czasu w rodzinie to już połowa sukcesu, aby na koniec pewnego okresu, który jest podsumowywany, być zadowolonym z tego, jak ten czas został spędzony i jakie aktywności zostały wdrożone w życie i wykonane. Dlatego warto nauczyć się planowania czasu i stworzyć kalendarz aktywności sportowej.

Sport dla dziecka i rodzica

Jeśli chodzi o uprawianie sportu i aktywność fizyczną to nie ma żadnych wymówek. Aktywność fizyczna jest dla każdego. Zarówno dla dziecka, rodzica, jak też dla seniora. Jeżeli wszyscy mieszkają pod jednym dachem albo mają ze sobą regularny systematyczny kontakt, to należy zaplanować aktywność fizyczną absolutnie dla każdego. Oczywiście raczej nie będzie to taka sama aktywność fizyczna dla każdego. Należy różnicować aktywność fizyczną ze względu na indywidualne cechy każdej osoby, predyspozycje i możliwości. Trudno zmuszać do maratonu kogoś, kto nie potrafi przebiec stu metrów. Jednak ćwiczenia czynią mistrza i z każdym tygodniem będzie lepiej jeśli chodzi o aktywność fizyczną i własne możliwości. Trzeba tylko pozytywnie myśleć o nie zamartwiać się i nie przerażać pierwszymi niepowodzeniami. To zupełnie normalne, że nieprzystosowane do sportu ciało buntuje się. Należy podejść do tego ze spokojem i po prostu każdego dnia systematycznie, na nowo, podejmować wysiłek, a radość i sukcesy w końcu przyjdą.

Sport w domu

Drabinki gimnastyczne dla dzieci, a także domowe ścianki wspinaczkowe to znakomity sposób na to, aby uprawiać aktywność fizyczną w zaciszu własnego domu. Wtedy wnikną już wszystkie wymówki, które do tej pory nie pozwalały na poważne zajęcie się sportem i aktywnością fizyczną w swoim życiu.Świetnie jeżeli swoje drabinki i ścianki będą mieli zarówno dorośli jak i dzieci. Można w ten sposób można wspólnie uprawiać sport chociaż każdy będzie uprawiał go osobno to jednak cele będą wspólne i będzie się w tym wszystkim razem jako członkowie rodziny. Nie od dziś wiadomo, że takie wsparcie ze strony bliskich osób bardzo pomaga. Świetnie, kiedy osoba, która dopiero rozpoczyna przygodę ze sportem ma oparcie w innej osobie, która od lat kocha sport i jest w stanie co nieco podpowiedzieć i doradzić. Oczywiście amatorskie wsparcie nie zastąpi profesjonalnego trenera, ale jednak bardzo pomaga na pewnym etapie. Kalendarz aktywności dobrze jest rozpisać na wiele miesięcy do przodu ale też dobrze jest pozostawić pewną elastyczność na nieprzewidziane zdarzenia, aby potem nie poczuć rozczarowania ze względu na to, że nie wszystko poszło jak powinno. Ciekawą ofertę ścianek możecie znaleźć na https://romana.com.pl/kategoria-produktu/scianki-wspinaczkowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *