Moda męska

Moda męska jest niestety dość mocno odsunięta na drugi plan. Myśląc o modzie najczęściej mamy przed oczami piękne, długonogie modelki w najnowszych kreacjach wybitnych projektantów mody. Niewielu z nas myśli w tym momencie o modzie skierowanej do męskiego grona.
Powodów tego zjawiska jest zapewne sporo, jednak głównym jest tworzenie w mediach głównie kontentu skierowanego do pań. Programy śniadaniowe prezentują przed Sylwestrem i karnawałem stylizacje dla kobiet, programy pomagające potencjalnym przyszłym modelkom dopiero niedawno przyjmują jako uczestników również mężczyzn, a wśród społeczeństwa nadal jest silnie zakorzeniona myśl, że moda jest dla kobiet.
Mężczyźni, bardzo często z racji wykonywanego zawodu również pragną wyglądać modnie i schludnie, czyli reprezentatywnie. Zupełnie inne wymogi dotyczące ubioru będą stawiane przed biznesmenem, niż przed artystą. Wśród artystów całkowicie akceptowane jest eksperymentowanie z ubiorem, ekstrawagancja i znaczna odmienność. Wysokie pozycje w firmach oraz miejsca pracy, w których mamy bezpośredni kontakt z klientem wymagają jednak schludnego i skromnego wyglądu.
Jeśli moda, która aktualnie prezentowana jest w mediach nie wpasowuje się w nasze poczucie estetyki i gust warto wybrać się do salonu, w którym doradca zajmujący się dopasowaniem garniturów oraz ubioru nieco mniej formalnego pomoże nam wybrać odpowiednie dla nas części garderoby. Koszule do garnituru będziemy wybierać w inny sposób niż codzienne koszule męskie. Dzięki pomocy doradcy mamy większą szansę, że krój i kolor wybranych ubrań będzie idealnie do nas dopasowany.

Autor: Sklep z koszulami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *